You are here

WORKERS-1920x589px.jpg

Darbinieki

Tikai pienācīgi darba apstākļi visa darba mūža garumā nodrošina labu veselību vecumdienās pēc aiziešanas pensijā. Bez tam ilgtspējīgs darba mūžs ļauj vecāka gadagājuma darbiniekiem palikt darba tirgū ilgāk, daloties savā pieredzē un zināšanās ar visiem pārējiem darbiniekiem.

Šajā lapā apkopotie resursi sniedz Jums plašāku informāciju par jautājumiem, kas saistīti ar novecošanu un darbu. Te arī aprakstīti veidi, kā tikt galā ar problēmām darba drošības un veselības aizsardzības jomā, ja darba ņēmēji un darba devēji apvienojas, lai tās risinātu.

Ieteicamie resursi

Gadījumu izpēte

Šeit apkopotajos gadījumu izpētes piemēros ir doti praktiski padomi, kā Jūs kā darba ņēmējs vai arodbiedrības pārstāvis varat sadarboties ar darba devēju, lai padarītu darbavietu drošāku, veselīgāku un taisnīgāku visu vecumu darbiniekiem.

2014. gada 14. februāris

Gados vecāku darbinieku atbalsta politika Sv. Ūlova slimnīcā

Aptuveni 20 % Sv. Ūlova slimnīcas darbinieku ir vecāki par 55 gadiem, un priekšlaicīgas pensionēšanās izmaksas ir augstas, turklāt slimnīcai vajadzēja paturēt darbā pēc iespējas vairāk pieredzējušu darbinieku. Sadarbībā ar arodbiedrībām un ārējiem konsultantiem, slimnīca izstrādāja gados vecāku darbinieku atbalsta politiku, saskaņā ar kuru darbiniekiem, kuri vecāki par 55 gadiem, piedāvāja dažādas priekšrocības, piemēram, papildu atvaļinājuma dienas, apmācību un darbaspēju izvērtējumu.


Skatīt vairāk

Aplūkojiet mūsu gadījumu izpētes piemērus, lai smeltos idejas, kā uzlabot darba apstākļus visiem gan lielos, gan mazos uzņēmumos.

E-ceļvedis

Mūsu e-ceļvedī tiek piedāvāti praktiski padomi darba drošības un veselības aizsardzības jomā darbavietā saistībā ar darbaspēka novecošanos. Tajā aplūkoti galvenie jautājumi, ieteikti veidi problēmu risināšanai un iekļautas noderīgas saites.

Citi svarīgi resursi

Mums ir daudz dažādu resursu, kas veltīti veselīgai novecošanai, aktīvi strādājot. Šeit ir tikai daži no tiem — jautra īsfilma, praktisku rīku izlase un kampaņas materiāli, kas var palīdzēt veicināt izpratni, kā arī mainīt Jūsu attieksmi vai Jūsu pārstāvēto darbinieku attieksmi pret darbavietu.